در جلسه امروز هیات وزیران
در جلسه روز یکشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، سیاست های جدید دولت برای پیشگیری و مقابله با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
غلامرضا رضایی بخشدار خسروشاه در جلسه شورای اداری مطرح کرد: اقدامات انجام گرفته در خصوص مقابله با کرونا در بخش خسروشاه در منطقه بی نظیر بود. به دلیل هماهنگی بین دستگاه های مختلف و کنترل های انجام گرفته در موج اول بیماری، کمترین مبتلایان به بیماری مربوط به خسروشاه بود.
استاندار آذربایجان شرقی:
استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از اهتمام مردم استان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: با توجه به اینکه زمان ریشه‌کن شدن بیماری کرونا هنوز مشخص نیست، بنابراین در این شرایط هیچ چاره‌ای جز رعایت موارد بهداشتی نداریم.
روحانی در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی کرونا:
رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در چارچوب استانداردهای توصیه و پذیرفته شده از طرف سازمان بهداشت جهانی بوده است،گفت: خوشبختانه با اجرای استانداردهای درمانی و همکاری خوب مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی شاهد روند نزولی بیماری در کشور هستیم.
رئیس‌جمهور با اشاره به آغاز فعالیت کسب و کارهای کم ریسک در تهران از روز شنبه، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد ارزیابی دقیقی حاوی نقاط قوت و ضعف آغاز فعالیت کسب و کارهای کم خطر در استان های کشور برای طرح در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کند.
روحانی در جلسه کمیته‌های ستاد کرونا:
رئیس‌جمهور گفت: اگر همراهی مردم در رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌ها ادامه یابد می‌توانیم امیدوار باشیم که به تدریج به شرایط قابل اطمینانی در مقابله با کرونا دست پیدا می کنیم.
با حضور رئیس جمهور در تبریز:
در پنجمین سفر رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی که چهارشنبه ۶ آذر انجام شد، چندین طرح‌ عمرانی و توسعه ای مورد افتتاح قرار گرفت که مهمترین آن افتتاح راه آهن میانه- بستان آباد بود. در این سفر ۱۷۷۵ میلیارد ریال طرح بهداشتی و درمانی و ۴۶ طرح کشاورزی افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
نامه بسیج دانشجویی ۱۵ دانشگاه کشور به رئیس‌ جمهور؛
بسیج دانشجویی ۱۵ دانشگاه کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار رفع مشکلات معیشت مردم ‌‌شدند و اعلام کردند: نگاه‌تان را از غرب و بیگانگان به سمت داخل تغییر دهید.
/ فساد گسترده بیش از مشکلات اقتصادی مردم را رنج می‌دهد /
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: فساد گسترده در کشور آن چیزی است که مردم را بیش از هرچیز دیگر رنج می‌دهد؛ فسادی که نمی‌شود تنها مقصر آن را دولت و یا این که مقصر آن را بخش خصوصی دانست.
فرماندار تبریز مطرح کرد:
فرماندار تبریز خواستار در اولویت قرار گرفتن "آزادسازی حریم مسیل‌ها و برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز در داخل و خارج روستاها" توسط دهیاران بخش مرکزی تبریز شد.
سه مأموریت استاندار به شهرداران استان:
استاندار آذربایجان شرقی به شهرداران استان مأموریت داد تا فعالیت‌های خود را در جهت شناسایی سازه‌های غیرمجاز، سامان‌دهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین، اصلاح مسیل‌ها و پاکسازی و لای‌روبی مسیر رودخانه‌ها متمرکز کنند.
معاون عمرانی فرمانداری تبریز:
بابک رضی معاون عمرانی فرماندار تبریز: حدود ۲۱ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان از مجموع ۲۸ میلیارد مصوب برای توسعه اشتغال روستایی در روستاهای بخش مرکزی و خسروشاه جذب کرده ایم.
واکنش سردار سلیمانی به استعفای ظریف:
سردار سلیمانی در واکنش به استعفای وزیر امور خارجه گفت: در جریان سفر بشار اسد به تهران و ملاقات وی با رئیس جمهور، برخی ناهماهنگی‌ها در نهاد ریاست جمهوری منجر به عدم حضور وزیرخارجه در این ملاقات شد.