/یادداشت/
هفتم خردادماه امسال با پایان عمر سیاسی مجلس دهم که به گمان بسیاری از تحلیل‌گران و عموم مردم، در رتبه نخست ناکارآمدترین و بی‌تاثیرترین مجالس پس از پیروزی انقلاب اسلامی دسته‌بندی می‌شود، مجلسی روی‌کار خواهد آمد که از هم‌اکنون در حال تغییر سریع اهرم سیاست‌ورزی و سپس سیاست‌گذاری در ایران است.
میرتاج‌الدینی خطاب به نمایندگان مجلس؛
ماینده اسبق مردم تبریز گفت: اگر این انتقادات در گذشته محکم‌تر بیان می‌شد و مسئولین در اتاق‌های شیشه‌ای قرار داشتند، دیگر مدیر و مسئول میلیاردر پیدا نمی‌شد.
واکنش فرهنگی به خبر درخواست برای عدم کاندیداتوری؛
فرهنگی گفت: از منشا انتشار چنین اخباری بی‌اطلاعم اما یکی از روسای نواحی آموزش و پرورش در تبریز و یکی از عناصر دفتر نماینده اصلاح طلب در این شایعه سازی‌ها فعال هستند.
بر اساس مصوبه مجلس؛
نمایندگان مجلس مصوب کردند کاندیداتوری افرادی که ۳ دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود که رئیس و نایب رئیسان مجلس از جمله کسانی هستند که مشمول این مصوبه می شوند.
سعیدی در واکنش به حادثه تروریستی زاهدان:
عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به حادثه تروریستی زاهدان که منجر به شهادت جمعی از مرزبانان سپاه پاسداران شد، گفت: قطعا انجام چنین حادثه تروریستی نتیجه عصبانیت دشمنان از ملت ایران بوده است.
نایب رئیس مجلس:
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در شرایط فعلی از حقوق مسئولان کاسته و به حقوق مردم اضافه کنیم و مردم ببینند تعادل در کشور وجود دارد و مسئولان نیز در سختی هستند با مشکلات کنار خواهند آمد.