/فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد/

سرلشکر موسوی: آذربایجان افتخار شیعه و افتخار ایران است

سرلشکر موسوی: آذربایجان افتخار شیعه و افتخار ایران است
۲۲ بهمن ۱۳۹۷
فرمانده کل ارتش گفت: دشمن به خوبی می‌داند که اگر این انقلاب ایران برای دیگران الگو شود، فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد.
به گزارش اخبار خسروشاه، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی در مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان شهدا تبریز طی سخنانی اظهار داشت: آذربایجان افتخار شیعه و افتخار ایران است. تاریخ، تبریز را همواره به خاطر خواهد داشت که در ۲۹ بهمن سال ۵۶ با گرامیداشت یاد شهدای قم، آتش انقلاب را فروزان کردند و مبدا حرکتی شد که طومار رژیم شاهنشاهی را در هم پیچیدند و آمریکا را از این سرزمین پاک بیرو راندند.
 
وی افزود: تبریز غیور چهلمین روز را در این پایه گذاشت و امروز در ۲۲ بهمن ۹۷ پرچم پرافتخار چهلمین سال را پرشکوه تر از هر جشن دیگری به اهتزاز درآورده است.
 
«زنده باد آذربایجان، زنده باد تبریز»، وی با بیان این مطلب گفت: هویت تبریز و آذربایجانِ با غیرت مردانگی، آزادگی، وطن‌خواهی، میهن‌دوستی و دفاع از اسلام و قرآن و اهل بیت پیوندی ناگسستنی داشته و دارد.
 
امیر سرلشکر موسوی تصریح کرد: آن زمانی که مردم بسیاری از جهان کمترین آشنایی با ارزش‌های انسانی نداشتند، تبریز طلایئه‌دار مشروطیت، آزادی‌خواهی و مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی بود.
 
وی با بیان اینکه در طول این ۴۰ سال تبریز و آذربایجان همواره مایه امید و تکیه‌گاه مستحکم بود، یادآور شد: فقط در هشت ساله دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار شهید و ۲۳ هزار جانباز سهم مردم شجاع، ولایتمدار و با بصیرت استان آذربایجان‌شرقی در آزمون بزرگ الهی بود که الحمدالله از آن با سربلندی بیرون آمدند.
 
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی گفت: ما طی ۱۴۶۰۰ روز، یک روز بدون مبارزه نداشته‎ایم، اما دنیا بداند که این ملت سرافراز، پیروز و قهرمان است. ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز است که دشمن به خود وعده فردا می‎دهد اما ما با خداییم و خدا با ماست و وعده شیطان محقق نخواهد شد. ۱۴ هزار ۶۰۰ است روز که دشمنان قسم خورده این مردم هر روز یک خباثت و دشمنی و توطئه جدید داشتند ولی همواره با رهبری ولایت فقیه و حضور مردم در صحنه هر روز یک پیروزی جدید برای ایران و یک شکست برای دشمن رقم خورد.
 
موسوی با بیان اینکه «انقلاب ما انقلاب الله اکبر بود»، افزود: انقلاب اسلامی ایران نقطه مقابل طرز تفکر شرک آمیزی است که به خود اجازه می‎دهد سر تعظیم به مستکبران فرود آورد. نظام سلطه از الگو گرفتن ملت‎های دیگر از ملت ایران هراس دارد.
 
وی با تاکید بر اینکه با اینکه مشکلات زیادی در کشور داریم ولی هرگز به دشمن لبخند نمی‎زنیم، اظهار داشت: این مشکلات کشور برای اولین بار در طول تاریخ انقلاب نیست. این مشکلات حل می‎شود و هرگز به دشمن لبخند نمی‎زنیم چراکه هزینه سازش با دشمن بیشتر از هزینه مقاومت است.
 
فرمانده‌ کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اذعان داشت: همانطور که ما از دوران دفاع مقدس با اقتدار و سربلندی یاد می‌کنیم قطعا در آینده فرزندان و نسل‌های جدید نیز از ایستادگی و مقاومت ما با سربلندی یاد می‌کنند.
 
وی با طرح این سوال که «نظام سلطه به چه دلیل از روز اول به دشمنی با ما روی آورده است»، تصریح کرد: اولا دشمنان می‌دانند که اسلام ناب به گوش همه برسد مبانی نظام سلطه ذوب خواهد شد و با توجه به اینکه انقلاب ما انقلاب الله‌اکبر است و نقطه مقابل آن طرز تفکر ذلیلانه و شرک‌آمیز است که مقابل هر گردن کلفتی سر خم می‌کند، از این‌رو آنها هراس از انقلاب الله‌اکبری ما دارند.
 
موسوی با بیان اینکه نظام سلطه، دنیا را این چنین می‌خواهد تا همه از او پیروی کنند، افزود: بر همگان روشن است که استکبار از کشورهای مورد علاقه خود به گاو شیرده یاد می‌کند و با این کار مشخص می‌کند که دیگران را چگونه دوست دارد.
 
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه البته شکست سیاسی استکبار در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است، گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در انقلاب صورت گرفته، استقلال و رهایی ملت از چنگال نظام سلطه بوده است و دشمن به خوبی می‌داند که اگر این رفتار ما برای دیگران الگو شود، فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد.
 
وی ادامه داد: البته دشمن این را نیز می‌داند که وقتی یک ملت اراده کند بر هر دشمنی پیروز می‌شود و هر مشکلی را پشت سر می‌گذارد، از این‌رو ملت ایران به پیروی از حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) پرچم انقلاب اسلامی آنچنان محکم در دست خواهند گرفت که حتی اگر زخم‌های دشمن دست‌ و پاهای ما را تکه تکه کند هیچ اثری از ضربت دشمن نخواهند دید.
 
موسوی تصریح کرد: باید به روح بلند شهدا و آزاد مردان و زنان درود فرستاده و همراه با خیل عظیم مردم بار دیگر با آرمان‌های امام تجدید عهد و با رهبر انقلاب تجدید بیعت می‌کنیم.
 
وی در پایان تاکید کرد: در این روز با شکوه آمادگی همه مردم و فرزندان غیور ملت در نیروهای مسلح برای حفاظت و حراست از آرمان‌های والای انقلاب و ایران عزیز و سربلند اعلام می‌کنیم.
 
اشتراک گذاری:

ارسال نظر