پای ژنرال به پرونده عابر بانک باز می‎‎‎‎‎‎شود؟

پای ژنرال به پرونده عابر بانک باز می‎‎‎‎‎‎شود؟
۹ اسفند ۱۳۹۷
ماجرای دریافت پاداش از هدایتی، سرمربی اسبق تراکتورسازی را وارد ماجرای بزرگی کرده که می تواند برای دردسرسازی باشد.
به گزارش اخبار خسروشاه، حسین هدایتی روز گذشته پس از مدت ها انتظار به پای میز محاکمه کشیده شده و رایی که همه منتظر بودند در مورد وی صادر شد. دادستان در این جلسه اعلام کرد که همه کسانی که از هدایتی پول گرفتند باید این مبلغ را به خزانه بازگردانند و الا به موضوع آنها رسیدگی خواهد شد و این یک جمله تهدید آمیز خطاب به کسانی است که از نظر مالی با هدایتی درارتباط بوده‌اند.
 
پس از اعلام این خبر، گمانه زنی ها در مورد روابط هدایتی با بسیاری از چهره های مطرح فوتبال کشور آغاز شد. یکی از این گمانه زنی ها که حواشی زیادی نیز طی روزهای اخیر به وجود آورده، پاداش کلانی است که حسین هدایتی در زمان سرمربیگری امیر قلعه نویی در تیم تراکتورسازی به او پرداخت کرده است.
 
امیر قلعه نویی، سرمربی تیم سپاهان که در آن مقطع هدایت تراکتورسازی را بر عهده داشت پس از کسب پیروزی مقابل استقلال تهران، شخصا پاداشی را از حسین هدایتی دریافت کرد که بخشی از این پاداش به گفته خود او به بازیکنان تیم تراکتورسازی پرداخت شد و بخش دیگر آن نیز صرف یکی از بازی های آسیایی تراکتورسازی شد. نکته قابل تامل در مورد این اتفاق، اظهارات ضد و نقیض قلعه نویی و سعید عباسی، مدیرعامل وقت باشگاه تراکتورسازی بود. عباسی که دریافت هر گونه پاداش از سوی هدایتی را تکذیب کرده بود، در آن مقطع با واکنش سرمربی تیمش مواجه شد. قلعه نویی در واکنش به تکذیب دریافت پاداش از سوی عباسی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت سال ۹۵ و طی نشست خبری پیش از بازی با استقلال اهواز گفته بود:
 
“هدایتی محبت کرده و پاداش داده است. این پاداش هم ربطی به باشگاه نداشته است و آن در اختیار من بوده است. پاداش به خاطر بازی شرافتمندانه باشگاه تراکتورسازی بوده است. یک بخش پاداش را بازیکنان گرفتند. یک بخش را هم برای بازی با النصر گذاشتیم. از او تشکر میکنم. هدایتی نه به خاطر شکست دادن استقلال بلکه به خاطر روح و شرافت فوتبال این پاداش را به تراکتورسازی داد.”
 
با توجه به صحبت های قلعه نویی در آن مقطع، مشخص می شود که او شخصا مبلغ یاد شده را از هدایتی دریافت کرده است. حال هواداران تراکتورسازی در صفحات مجازی به شدت از این اتفاق گله مند بوده و خواستار پاسخگویی عوامل دخیل در آن هستند. با توجه به اعلام دادستان مبنی بر نامشروع بودن مبالغ دریافتی از هدایتی و بازگرداندن آن به بیت المال، اینک امیر قلعه نویی باید مبلغی که در آن دوره دریافت کرده بود را پس داده و ضمن آن در مورد چگونگی دریافتش نیز پاسخگو باشد چراکه مدیرعامل وقت باشگاه دریافت چنین پاداشی را تکذیب و خود قلعه نویی نیز صراحتا اعلام کرده بود که این پاداش ربطی به باشگاه نداشته و در اختیار خود او قرار گرفته است. جالب اینجاست که تعداد قابل توجهی از بازیکنانی که در آن مقطع، پاداش یاد شده را از قلعه نویی دریافت کردند اینک به همراه او در تیم سپاهان حضور دارند!
 
حال باید دید امیر قلعه نویی که پایش به این داستان پر حاشیه باز شده، چه واکنشی نسبت به آن خواهد داشت؟ با توجه به اینکه رای اعلام شده قطعی است و دریافت پاداش نیز قطعی، خرج شدن آن در مقطع یاد شده در تیم تراکتورسازی، نیز با واکنش بسیار منفی هواداران فوتبال آذربایجان مواجه شده است.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر