امام جمعه تبریز:

خیران مایه قوت قلب جامعه هستند

خیران مایه قوت قلب جامعه هستند
۱۱ اسفند ۱۳۹۷
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه خیران مایه قوت قلب جامعه هستند، گفت: فقرا و محرومین در کشور ما به برکت کمک های خیران و وجود نهادهایی همچون کمیته امداد، عزت دارند.
به گزارش اخبار خسروشاه، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با جمعی از امدادگران و خیران استان آذربایجان شرقی گفت: کسانی که در راه خدا انفاق می کنند، خداوند بر مال آنها برکت داده و آن را می افزاید.
 
وی افزود: کمک به نیازمندان با مال خود، از مصادیق یاری رساندن به دین خدا است که خیران در این راه پیشگام هستند.
 
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مصادیق دیگر یاری رساندن به دین خدا، بیان داشت: کمک های مردم به جبهه ها در ۸ سال دفاع مقدس، جبهه قاومت و زلزله زدگان نیز نمونه هایی از این موضوع است.
 
وی ضمن قدردانی از خیران استان در یاری رساندن به کمیته امداد، گفت: احسان و نیکوکاری و کمک به همنوعان از دستورات الهی در قرآن کریم است.
 
امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس کمیته امداد استان، بیان داشت: امام (ره) با تشکیل کمیته امداد خدمت بزرگی بر جای گذاشتند و یک اقدام راهبری به حساب می آید.
 
وی افزود: فقرا و محرومین در کشور ما به برکت کمک های خیران و وجود نهادهایی همچون کمیته امداد، عزت دارند.
 
آل هاشم ضمن تاکید بر یاری رساندن به محرومین، گفت: از اقدامات کمیته امداد استان و مدیر کل آن در راستای خدمت رسانی به قشر ضعیف جامعه قدردانی می کنم.
 
وی با بیان اینکه خیران مایه قوت قلب جامعه هستند، گفت: در جامعه باید فرهنگ سازی شود تا هیچ کس بدون صدقه، از خانه بیرون نرود.
 
در پایان این مراسم از خیران شاخص استان توسط نماینده ولی فقیه در استان تجلیل شد.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر