اطلاعیه نیروی انتظامی آذربایجان شرقی به تهیه و توزیع کنندگان مواد محترقه

اطلاعیه نیروی انتظامی آذربایجان شرقی به تهیه و توزیع کنندگان مواد محترقه
۱۳ اسفند ۱۳۹۷
نیروی انتظامی آذربایجان شرقی همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال در راستای کاهش صدمات و خسارات، حفظ نظم و امنیت جامعه به تهیه و توزیع کنندگان مواد محترقه و سایت‌هایی که طرز ساخت را آموزش می‌دهند، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش اخبار خسروشاه، در این اطلاعیه آمده است، افرادی که در زمینه طراحی و ایجاد سایت و یا وبلاگ به جهت تبلیغ ، فروش و آموزش ساخت بمب های دست ساز و مواد محترقه در فضای مجازی فعالیت دارند، توسط پلیس فتا شناسایی و به مقام قضایی معرفی خواهند شد.

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است، دسترسی کودکان و نوجوانان به اینترنت باعث خواهد شد تا این افراد بدون توجه به تبعات و عواقب این امر در خانه بدون حضور والدین اقدام به ساخت مواد محترقه نمایند که در پی کوچکترین اهمال و سهل انگاری انفجاری را بدنبال خواهد داشت و صدمات بدنی جبران ناپذیر و خسارت مادی به همراه دارد.

در پایان این اطلاعیه آمده است؛ با توجه به خطرات آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره از هموطنان و کاربران درخواست کرد ضمن نظارت و مراقبت از فرزندان در صورت مشاهده سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که ساخت مواد محترقه و منفجره را آموزش می‌دهند و یا تبلیغ فروش مینمایند از طریق فوریت های پلیسی (۱۱۰) موضوع را به پلیس اطلاع رسانی کنند.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر