اقتدار آمریکا زیر سوال رفته است

سرلشکر جعفری: مردم آذربایجان در گام دوم انقلاب خط‌شکن باشند

سرلشکر جعفری: مردم آذربایجان در گام دوم انقلاب خط‌شکن باشند
۱۶ اسفند ۱۳۹۷
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب تأکید بر نقش‌آفرینی نیروی جوان در جامعه است، گفت: امیدواریم مردم آذربایجان در گام دوم انقلاب خط‌شکن باشند.
به گزارش اخبار خسروشاه، سرلشکر محمدعلی جعفری صبح امروز در یادواره شهید مهدی باکری و شهدای بدر و خیبر که با حضور پرشور مردم، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و مدیران برگزار شد، آیه شریفه «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه شهیدان بر روی جامعه اثرگذاری دارند، اظهار داشت: شهید باکری هم همواره بر خطه آذربایجان اثرگذاری ویژه داشته و دارد.

وی با بیان اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، «شهیدان مایه رونق حیات معنوی جامعه ما هستند»، افزود: همه افتخار، عزت، نصرت و عظمت و پیروزی ایران مربوط به این حیات معنوی است که به برکت خون شهیدان نصیب جامعه ما شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: حیات معنوی را مقام معظم رهبری تفسیر کرده و می‌فرمایند: «حیات معنوی یعنی روحیه، احساس هویت و هدفداری، یعنی حرکت به سمت آرمان‌ها و امید به آینده». اگر دقت کنید تمامی عوامل موفقیت‌های ایران اسلامی به این حیات معنوی مربوط می‌شود. چگونه این اثرگذاری وجود دارد و مایه رونق حیات معنوی ایران هستند؟ شهدا تا زنده هستند، با جسم خود با جهاد و جنگ و خدمت از اسلام دفاع می‌کنند و وقتی شهید شدند، با جانشان به اسلام خدمت می‌کنند و به جامعه حیات معنوی می‌بخشند. این بیانات گهربار مقام معظم رهبری در مورد شهدا کمتر در جامعه ترویج شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید رمز پیروزی‌ها را رونق حیات جامعه بدانیم، ابراز داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «نطق شهدا بعد از شهید شدن‌شان باز می‌شود و با مردم حرف می‌زنند، خدای متعال در این صدا و ندای شهید اثر گذاشته و حرف و پیام آن‌ها روی دل‌ها اثر می‌کند و دل‌ها را منقلب می‌کند. شهدا بعد از شهادتش زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌خورند» که همین بیانات مقام معظم رهبری تفسیر آیه قرآن است.

سرلشکر جعفری با اشاره به آیه شریفه «فَرِحینَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِن فَضلِهِ وَیَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم أَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَلا هُم یَحزَنونَ» افزود: این آیه یعنی از سوی خدا برای اثربخشی روی جامعه اجازه می‌یابند، هیچ ترسی از دشمن به دل راه ندهیم و اندوهگین نباشید، از پیمودن این راه الهی که مردم ایران آن را در پیش گرفته و ۴۰ سال است با این همه سختی، فشار، تحریم اقتصادی، ناملایمات وغیره ادامه می‌یابد و محکم و استوار در این راه حرکت می‌کنند. سرّی که این مقاومت ما دنیا را شگفت زده کرده، همین اثرگذاری شهدا و توصیه‌های آنان است.

وی با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر‌اینکه «شنیدن پیام شهدا گوش شنوا می‌خواهد»، خاطر‌نشان کرد: «آن‌هایی که نمی‌شنوند و راه دیگر انحرافی را می‌روند، دقت کنند، گوشمان سنگین است و پیام‌ها را درست نمی‌شنویم، اگر شهدا عنایت کنند و به ما بشنوانانند، دیگر این گرایش شرق و غرب و دشمن و کفر و الحاد و… رخت برمی‌بندد». شفاف‌تر از این پیام شهید به جامعه بر اساس این آیه قرآن کریم نمی‌شود بیان کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران پیام شهدا و بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه را توسط بخش عظیمی از جامعه قابل درک دانست و افزود: احترام مردم به شهید و شهادت، استقامت و مقاومت در برابر فشارها و تحریم‌ها و مقاومت در برابر ضعف مدیریت‌ها و از خودباختگی‌ها در برابر دشمن به‌خاطر شنیدن همین پیام‌هاست وگرنه ده‌ها بار کار انقلاب اسلامی تمام می‌شد. چرا در هر ۲۲ بهمن شاهد روح تازه‌ای در مردم هستیم و هر سال با افزایش مشکلات و دشمنی دشمنان، باز هم مردم با اعتقاد و انگیزه در میدان از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند؟ این به خاطر اثرگذاری خون شهدا و حرف‌هایی است که شهدا با ما می‌زنند.

سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه تا زمانی که این فرهنگ و منطق شهادت و ازخودگذشتگی و نصرت دین خدا در جامعه هست، شکست معنی ندارد، ابراز داشت: «در جامعه‌ای که شهادت ماندگار شود، دیگر شکست وجود نخواهد داشت» این اتفاق در جامعه افتاده و فرهنگ ازخودگذشتگی بیشتر و عمیق‌تر می‌شود. احترامی که مردم به شهدا دارند را در تشییع شهدا می‌بینیم. مردم با دل و اعتقاد به استقبال شهدا می‌روند و این یعنی اعتقاد به راه شهدا و آمادگی دریافت پیام شهدا.

وی بیانات مقام معظم رهبری در مورد علت ماندگاری انقلاب اسلامی در گام اول را یادآور شد و گفت: «علت اینکه این نظام در ۴۰ سال باقی ماند و این نهال به یک درخت تناور تبدیل شد، فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها و شهادت‌ها و وارد میدان شدن‌ها بود که باید این‌ها را نگه داشت» همین ایثار عامل نصرت خداوند است. تا وقتی شهادت و فرهنگ شهادت داریم هیچ قدرتی نخواهند توانست بر جمهوری اسلامی و ملت ایران فائق بیاید. همه دنیا پشت صدام بسیج شده بودند که به ایران ضربه بزنند و انقلاب اسلامی را در نطفه خفه کنند ولی با ایثار و ازخودگذشتگی مردم و با فرماندهی و مدیریت شهید باکری‌ها دشمن شکست خورد و این حماسه بزرگ آفریده شد که اثرگذاری اساسی برای انقلاب اسلامی و ادامه این حرکت الهی بود.

سرلشکر جعفری پیام امام راحل بعد از جنگ را یادآور شد و با بیان اینکه امام خمینی (ره) معتقد بود «ما در جنگ انقلابمان را به دنیا صادر کردیم»، تصریح کرد: اگر می‌بینید که مردم عراق، سوریه، یمن و لبنان و… مقاومت کرده و از مقاومت نتیجه می‌گیرند، به خاطر تبعیت از تجربه ایران و دریافت پیام استقامت است که می‌توان با دستان خالی و با اتکا به خدای متعال و اعتماد به مردم و نگاه به توان داخلی در برابر دنیا مقاومت کرد و ما این راه را به دنیا اثبات کردیم.

وی با بیان اینکه در عرصه‌های مختلف هم این را ادامه می‌دهیم، افزود: نتیجه این حرکت‌ها در ۴۰ سال و گام اول انقلاب افتاده است که نتیجه آن این بوده که اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به مراتب ضعیف‌تر از آمریکای ۴ دهه قبل است. این بیانات ولی فقیه زمان با این همه تجربه و هوشمندی است و همه دنیا شاهد است که اقتدار آمریکا واقعاً زیر سؤال رفته و اکنون پشمی در کلاه آمریکا نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: مردم به ایستادگی و استقامت در برابر دشمن ایمان و باور دارند ولی متأسفانه افرادی هستند که خود را باخته‌اند و نگاهشان به جای تمرکز به توان داخلی به بیرون است و این موضوع منحصر به یک بخش نیست. این همه توصیه رهبری برای تمرکز بر توان داخلی برای همین است که بدانیم پیروزی به دست آمده در گام اول انقلاب و شکست پی‌در‌پی دشمنان حاصل مقاومت و حیات معنوی و تمرکز روی عوامل معنوی در جامعه در کنار پیشرفت‌های مادی است.

وی با تأکید بر اینکه قدرت دفاعی ایران بی‌نظیر و مثال‌زدنی است، اضافه کرد: هم در تجهیز به فناوری روز موشکی و پهباد و انواع سلاح‌ها با اتکا به توان داخلی و هم توانمندی‌های علمی و پیشرفت‌های مختلفی داشتیم که همه نشان‌دهنده عوامل دیگری غیر از عوامل مادی پیشرفت است. باید عامل اصلی حرکت را بدانیم که چیست؟ و آن هم استفاده درست و نگاه درست به مردم است.

سرلشکر جعفری نقش مردم در دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: اگر نقش مردم نبود در حوادث امنیتی ۷۸، ۸۸، ۹۶، معلوم نبود چه مشکلاتی پیش می‌آمد. فتنه ۸۸ حدود ۸ ماه طول کشید ولی فتنه بسیار خطرناک‌تر از جنگ تحمیلی بود چراکه همه بسیج شده بودند تا به بهانه سیاسی و انتخابات، اختلاف بیاندازند و این توطئه بزرگ را علیه کشور درست کنند. در بسیاری از کشورها با همین روش انقلاب‌های رنگی، رژیمی را ساقط کردند و خیال کردند ایران هم مانند اوکراین است اما نمی‌دانستند در ایران شهدایی را داریم که از طرف خداوند اجازه یافته‌اند برای استحکام بخشی به این راه الهی به جامعه کمک کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه اراده خداوند است که دشمنان را از احمق‌ها آفریده چراکه نمی‌دانند رمز پیروزی ملت ایران چیست و از درک آن عاجزند، تصریح کرد: متأسفانه برخی هم در داخل از این راه تبعیت می‌کنند و با تبیین و القای غلط به جامعه، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

سرلشکر جعفری با تأکید براینکه نقش مردم در دفاع مقدس، امنیت و ادامه راه انقلاب اسلامی روشن است، خاطرنشان کرد: بی‌جهت نیست که مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های خود روی نیروی جوان و به‌کارگیری آن تأکید دارند. در بیانیه گام دوم انقلاب هم تأکید بر نقش‌آفرینی نیروی جوان در جامعه است.

وی با بیان اینکه اگر این باور و نگاه در همه مسئولان اجرایی کشور ایجاد شود و با به‌کارگیری درست و نقش دادن به مردم ایجاد شود، در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وغیره، موفقیت‌های بزرگی را کسب می‌کنیم، گفت: امیدواریم مردم آذربایجان در گام دوم انقلاب خط‌شکن باشند.

اشتراک گذاری:

ارسال نظر