مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‎‎شرقی خبر داد؛

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم عدم ارسال گزارش معاملات فصلی

بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم عدم ارسال گزارش معاملات فصلی
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: مودیانی که فهرست معاملات خود در سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ را ارائه نکرده اند، در صورت ارائه این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی، مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم ناشی از عدم ارسال صورت معاملات فصلی خواهند شد.
به گزارش اخبار خسروشاه، غلامرضا شریفی اظهار کرد: بر اساس بند ۲ صورتجلسه نشست هم اندیشی بین سازمان امور مالیاتی کشور و شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی مقرر شد در خصوص جرایم موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۸۰ مربوط به سال های ۱۳۹۲ لغایت ۱۳۹۴ فهرست معاملات فصلی سنوات مذکور حداکثر تا تاریخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۷ به ادارات امور مالیاتی ارسال شود و در صورت ارسال، بخشودگی جرایم صد در صدی در این خصوص با رعایت مقررات ماده ۱۹۱ قانون اعمال شود.

وی تاکید بر تعامل سازنده نظام مالیاتی با مودیان و اینکه در حال حاضر بخش قابل توجهی از بودجه کشور از طریق درآمدهای مالیاتی تامین می شود، افزود: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است.

شریفی ادامه داد: نباید مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد. مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است. بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم، باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر