رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی :

کشاورزان به‌ازای هر هکتار ۱۰ میلیون تومان تسهیلات می‌گیرند

کشاورزان به‌ازای هر هکتار ۱۰ میلیون تومان تسهیلات می‌گیرند
۱۹ اسفند ۱۳۹۷
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: بهره‌برداران و کشاورزان به ازای هر هکتار ۱۰ میلیون تومان از طریق بانک کشاورزی تسهیلات دریافت کنند.
به گزارش اخبار خسروشاه، اکبر فتحی در نشست کمیته راهبری پایاب سد سهند هشترود اظهار داشت: در حال حاضر مقرر شده تا به منظور مکانیزه کردن آبیاری زمین‌های کشاورزی، بهره‌برداران و کشاورزان به ازای هر هکتار ۱۰ میلیون تومان از طریق بانک کشاورزی تسهیلات دریافت کنند.

وی گفت: مساعدت‌های لازم نیز در این زمینه به عمل آمده تا از این طریق مشکل مالی بهره‌برداران حل و فصل شود.

فتحی با بیان اینکه مشارکت بهره‌برداران در این طرح اتفاقی کم نظیر است، افزود: از اهالی و کشاورزان و دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود که برای اجرای این طرح اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در ادامه با بیان اینکه اجرای قانون رفع تداخلات منجر به از بین رفتن صف‌های طولانی شعبات دادگستری شده است، افزود: قانون رفع تداخل پلاکات ثبتی، فرصت مغتنمی برای بهره‌برداران و کشاورزان است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در ادامه از تامین میوه شب عید توسط بخش کشاورزی خبر داد و گفت: در این مورد هم تمهیدات و هماهنگ‌های لازم در استان انجام گرفته شده است.

سد خاکی سهند با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه‌های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی منطقه احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره‌برداری است.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر