حجت الاسلام آل هاشم:

توسعه پایدار بدون توسعه منابع طبیعی امکان‌پذیر نیست

توسعه پایدار بدون توسعه منابع طبیعی امکان‌پذیر نیست
۲۰ اسفند ۱۳۹۷
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: حفظ و پایداری منابع طبیعی و توسعه و بهره وری اصولی از آنها موجب رشد و تعالی کشور است و بدون تردید توسعه پایدار بدون توسعه منابع طبیعی امکان‌پذیر نیست.
به گزارش اخبار خسروشاه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در جمع اعضای شورای حفاظت منابع طبیعی استان با بیان اینکه هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای تبیین وظایف همگان در برابر حفاظت از خلقت موزون و حکمت آمیز طبیعت خداوندی است، اظهار داشت: گیاهان و درختان بخشی از نظام حکمت آمیز خلقت است که شادابی جوامع انسانی به آن وابستگی کامل دارد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر حفاظت از این مواهب خدادادی افزود: نقش منابع طبیعی در حیات انسان بسیار ارزشمند است اما در این بین ۴ پدیده مهم آلودگی زیست محیطی، بیابان زایی، کمبود آب شیرین و آلودگی هوا به عنوان بزرگ‌ترین مشکل جهانی مطرح است که کشور ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به آمارهای جهانی در خصوص مرگ و میر انسان‌ها براساس آلودگی آب و هوا گفت: سالانه ۸۰۰هزار نفر در جهان بر اثر آلودگی آب و هوا از بین می‌روند از این رو برای توسعه متوازن و جلوگیری از آسیب‌هایی که متوجه انسان‌ها می‌شود باید از انفال حفاظت شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی جلب مشارکت‌های مردمی در طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری را بسیار مهم دانست و گفت: باید با ایجاد انگیزه در مردم و نهادینه کردن فرهنگ حراست از منابع طبیعی به واسطه رسانه‌های جمعی خصوصاً صدا و سیما و همچنین به کارگیری فناوری‌های زیست محیطی در حفاظت از ذخایر ملی و جنگل‌ها برنامه‌های مدون عملیاتی داشته باشیم.

در این دیدار کارت همیار افتخاری طبیعت به نماینده ولی فقیه در استان اهدا شد و حجت الاسلام والمسلمین به مناسبت هفته منابع طبیعی یک اصله نهال در محوطه بیت امام جمعه تبریز کاشت.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر