استفاده حداکثری از شکست استقلال

استقلال خوزستان 0 - تراکتور 3؛ جایگاه دوم با دبل اشکان

استقلال خوزستان 0 - تراکتور 3؛ جایگاه دوم با دبل اشکان
۱۰ فروردین ۱۳۹۸
تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز در یک بازی خارج از خانه توانست به راحتی هر چه تمام تر سه گل به میزبان خودش بزند و جایگاه دوم را به دست بیاورد.
 استقلال خوزستان بعد از تغییرات مجدد در کادر فنی با هدایت سیدسیروس نعمتی‌نژاد به میدان رفت و امیدوار بود که با کسب پیروزی در این بازی شانس ماندن در لیگ برتر را افزایش دهد. تراکتورسازی مدعی قهرمانی هم در شرایطی به مصاف آبی‌پوشان جنوبی آمد که از نتیجه دربی تهران اطلاع داشت و در صورت بردن این بازی به رده دوم جدول صعود می‌کرد.
   تراکتور از ابتدا تا پایان بازی کاملا بر روند و جریان بازی احاطه کامل داشت و توانست در نیمه اول با دو گلی که به ثمر رساند  خیال خودش را تا حد زیادی از پیروزی در این بازی راحت کند و در ادامه و در نیمه دوم هم مانند نیمه اول بازی، استقلال خوزستان حرفی برای گفتن نداشت و باز هم این تراکتور بود که به طور مسلط  فوتبالش را بر حریف اهوازی خودش دیکته می کرد و توانست در این نیمه هم به یک گل دست پیدا کند تا در مجموع با  سه گل میزبان خودش را از پیش رو بردارد و با توجه به شکست استقلال  در دربی  به جایگاه دوم جدول رده بندی دست یابد.
استقلال خوزستان - تراکتورسازی تبریز - ساعت ۱۹ - ورزشگاه غدیر اهواز تماشاگر : 400 نفر
داور: امیر عرب براقی

 ترکیب تراکتور سازی
محسن فروزان، محمد طیبی،مهدی مهدی پور،دانیال اسماعیلی فر، اشکان دژاگه، یوکیا سوکیتا  ( 88- احسان پهلوان )، ایمان سلیمی ، احسان حاج صفی،سید احمد موسوی، اکبر ایمانی (82- علی رضا نقی زاده )، ساسان  انصاری ( 83- انتونی استوکس)

 ترکیب استقلال خوزستان
حسن پور حمیدی، محمد شریفی، ایوب ارجمندیان،  ایوب کلانتری، وحید حمدی نژاد، رضا درویشی ،میثم کریمی، مجتبی رمضانی ،وحید خشتان ( 80- فرید امیری)  ،رامین داوودی (  46-سعید زارع)، مصطفی کیایی، میثم شاه مکوند زاده

کارت زرد:
 میثم کریمی (53) ایوب کلانتری (54) استقلال خوزستان
 ایمان سلیمی  (54) اکبر ایمانی   (63) تراکتور سازی

شرح گل :
اس خوزستان 0 – تراکتور سازی 1 ( 16- یوکیا سوکیتا)  پاس رو به جلوی احسان حاج صفی به اشکان دژاگه رسید و او هم با یک پاس دقیق و عرضی سوکیتا را در موقعیتی تک به تک در دهانه دروازه قرار داد و او راحت ترین کار ممکن را انجام داد و گل اول تراکتور را به راحتی وارد دروازه حمیدی کرد  .
اس خوزستان 0- تراکتور سازی 2( 43- دانیال اسماعیلی فر)  پاس عرضی سوکیتا  از سمت راست خط دفاع اس خوزستان در جناحی دیگر به اسماعیلی فر رسید و او که قصد ارسال پاس را روی دروازه اس خ خوزستان داشت با برخورد به مدافعین اهوازی ها  تغییر جهت داد و  وارد  دروازه حمیدی شد .
 استقلال  خوزستان 0- تراکتور سازی تبریز 3 ( 66- اشکان دژاگه)  دژاگه دست بردار نیست او طی یکی دو بلندی با سوکیتا  توانست به داخل محوطه جریمه برسد و در مصافی تک به تک در مقابل دروازه اس خوزستان قرار گرفت  و با  ضربه ای محکم و رو پا گل سوم تیمش و گل دوم خودش را به ثمر رساند .

شرح بازی :
 دو تیم اس خوزستان و تراکتور سازی با  دو رویکرد متفاوت  به دیدار هم رفتند که نیمه اول این  بازی کاملا یک طرفه با دو گل  سوکیتا و اسماعیلی فر به سود تیم تراکتور به پایان رسید .
 تراکتوری ها از دقیقه 1 بازی تا 45  صاحب توپ ومیدان بودند و کاملا بازی در اختیار این تیم بود و به راحتی توانستند دو گل را به ثمر برساند .
 تی تی ها با این پیروزی فعلا در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارند.
 مطابق انتظار تراکتور در نیمه دوم هم با توجه به دو گلی که در نیمه اول به ثمر رساند راحت تر از نیمه اول بازی را در دست گرفت و کاملا بر جریان بازی مسلط بود . این در حالی است که استقلال خوزستان در این بازی هیچ  کار خاصی را نمی توانست انجام دهد و تراکتور هم لازم نمی دید که به آب و آتش بزند . احاطه تراکتور در نیمه دوم منجر  به ثمر رساندن یک گل دیگر هم توسط اشکان دژاگه شد  تا این تیم با سه گل بازی را به سود خود  به پایان ببرد.

 بهترین بازیکن زمین
 کاپیتان تیم ملی ایران و باشگاه تراکتور سازی در این بازی همه کار برای تیمش کرد و  فارغ از به ثمر رساندن دو گل  در جریان  بازی تاثیر بسزایی داشت . اشکان گلهای اول و سوم را با یک  شوت محکم به ثمر رساند . او همچنین در میانه زمین دوندگی قابل قبولی داشت  و می توان گفت به نوعی او امروز یک کلاس از همه بازیکنان زمین بالاتر بازی کرد.

 دقایق حساس:
 دقیقه 11 : ضربه  محکم اشکان دژاگه از داخل محوطه جریمه به سمت دروازه اس خوزستان را دروازه بان این تیم در دو ضرب از آن خود کرد.
 دقیقه 13 : شوت روپا  و سر ضرب اشکان دژاگه از کنار چهار چوب دروازه حمیدی به بیرون رفت.
دقیقه 34: حرکت پا به توپ احسان حاج صفی به داخل محوطه جریمه با یک ضربه محکم به داخل چهارچوب دروازه اس خوزستان همراه شد که حمیدی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 45 : ضربه محکم و رو پای ایوب کلانتری از پشت محوطه جریمه می رفت تا وارد دروازه تراکتور شود که محسن فروزان با یک شیرجه دیدنی توپ را از کنج دروازه بیرون کشید.
دقیقه 54:  شوت محکم محمد شریفی از پشت محوطه جریمه  در دستان محسن فروزان جای گرفت.
دقیقه 57:  حرکت زیبای سوکیتا از جناح چپ و پاسی زیبا  و در عرض او  را کسی نبود که در میانه راه قطع کند و خطر از بیخ گوش اس خوزستان  بیرون رفت.
دقیقه 59: ضربه کاشته   زیبای ایوب کلانتری  با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 76: سانتر زیبای دانیال اسماعیلی فرد در سمت چپ به حاج صفی  رسید و ضربه سر  حاج صفی را حمیدی روانه کرنر کرد.
دقیقه 84: حرکت زیبای کلانتری  و پاس به بیرون او به شریفی رسید اما وی نتوانست توپ را کنترل کند و موقعیت اس خوزستان به هدر رفت.

 در حاشیه
* گروهی از هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه غدیر اهواز حضور داشتند و تیم محبوب‌شان را تشویق می‌کردند.
* پیش از آغاز مسابقه به منظور ادای احترام به جان باختگان سیل اخیر یک دقیقه سکوت در ورزشگاه اعلام شد.
* نیمکت نشینی آنتونی استوکس گلزن اول تراکتورسازی مهم‌ترین نکته در ترکیب این تیم بود.
* مهرداد پورابوالقاسم مدافع راست استقلال خوزستان و مسعود شجاعی بازیکن ملی‌پوش تراکتورسازی به دلیل محرومیت این بازی را از دست دادند.
* با وجود بارندگی‌های صبح امروز در حال حاضر هوای اهواز ابری بود و بازی بدون مشکل برگزار می‌‌شد.
* سیدمحمد علوی مربی استقلال خوزستان و مسعود شجاعی بازیکن محروم تراکتورسازی که در تیم ملی همبازی بودند، قبل از مسابقه با یکدیگر خوش و بش کردند.
* در ابتدای نیمه دوم، مجتبی رمضانی و رامین داودی از ترکیب این تیم خارج شدند و با توجه به اینکه هنوز مراحل ثبت تعویض از سوی داور چهارم انجام نشده بود، استقلالی‌ها برای لحظاتی 9 نفره بازی می‌کردند.
* در لحظاتی که تیم استقلال خوزستان 9 نفره بازی می‌کرد، بازیکنان تراکتورسازی با حفظ توپ در نیمه زمین خودی از حرکت به سمت دروازه استقلال خوزستان اجتناب می‌کردند تا این تیم 11 نفره شود.
* بلندگوی ورزشگاه تعداد تماشاگران این مسابقه را چهارصد نفر اعلام کرد.
* یوکیا سوگیتا ستاره ژاپنی این بازی که یک گل زد و پایه‌گذار دو گل دیگر شد، در دقایق پایانی آسیب دید و از کادر فنی تراکتورسازی درخواست تعویض کرد.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر