نفس ها در سینه حبس شد

تراکتور1-نفت آبادان صفر؛سایه به سایه پرسپولیس

تراکتور1-نفت آبادان صفر؛سایه به سایه پرسپولیس
۱۶ فروردین ۱۳۹۸
تراکتور در یک بازی نفسگیر با تک گل ساسان انصاری بازهم سه امتیاز دیگر به حساب خود ریخت و در پله دوم جدول ایستاد.
تک گل تراکتور در این مسابقه توسط ساسان انصاری به ثمر رسید که یک خرید موثر در نیم فصل دوم برای تراکتور بوده است. تراکتور با این برد 49 امتیازی شد تا نزدیک ترین تعقیب کننده  پرسپولیس باشد.

هفته بیست و چهارم لیک هجدهم، جمعه 16/01/98، ساعت 16:00، ورزشگاه یادگار امام تبریز

داور: رضا عادل          کمک ها: امیرمحمد داودزاده و عباس پورحیدری

ترکیب تراکتورسازی: محسن فروزان، ایمان سلیمی، محمد طیبی، دانیال اسماعیل‌فر، احسان حاج‌صفی، مهدی مهدی پور(87 علیرضا نقی زاده)، اکبر ایمانی، مسعود شجاعی، ساسان انصاری، اشکان دژاگه، آنتونی استوکس(1+90 سیداحمد موسوی)

سرمربی: ژرژ لینکنز


ترکیب صنعت نفت آبادان: شهاب گردان، حسین ساکی، سیروان قربانی، عقیل کعبی، فردین عابدینی، ماکومبا، دی‌اولیویرا، مسلم مجدمی، سید محمد قریشی ، جعفر سلمانی و سید فاخر تهامی

کارت زرد:

 مسعود شجاعی(17) و سیداحمد موسوی(3+90) از تراکتورسازی

ماکومبا(32) و عقیل کعبی(3+90) از صنعت نفت

 
شرح گل:

 تراکتورسازی 1 صنعت نفت 0 (دقیقه 42، ساسان انصاری): حملات فراوان تراکتوری ها بالاخره برای این تیم گل به همراه داشت و در حالی که به دقایق پایانی نیمه اول نزدیک میشدیم حرکت زیبای دژاگه استوکس را از کناره راست زمین راه انداخت و پاس در عرض دقیق مهاجم تراکتوری ها نیز در موقعیت فوق العاده ای به ساسان انصاری رسید و او نیز با فرصت طلبی توانست گل برتری تراکتوری ها را به ثمر رساند.

 بهترین بازیکن:
 
آنتونی استوکس را می توان بهترین بازیکن دیدار امروز دانشت. مهاجم تراکتوری ها در این دیدار با پاسی دیدنی مقدمات گلزنی تیمش را فراهم کرد. او چند بار با حرکات می توانست باز هم گلزنی کند که در نهایت نتوانست از آنها استفاده کند.

به غیر از استوکس باید شهاب گردان، دروازه بان نفتی ها را باید به عنوان یکی ار بهترین بازیکنان زمین معرفی کنیم. گلر آبادانی ها چند موقعیت مناسب از تراکتوری ها را مهار کرد که در میان آنها حداقل دو موقعیت صددرصد گل وجود داشت.

شرح بازی:

 صنعت نفت آبادان با سپری کردن هشت بازی بدون برد در نیم‌فصل دوم و انجام تغییراتی در ترکیب اصلی مقابل تیمی به میدان رفت که در نیم‌فصل دوم موفق‌ترین تیم لیگ بوده است. تراکتورسازی که در دور برگشت با هدایت جورج لیکنز 20 امتیاز اندوخته بود، در این بازی خانگی کسب سه امتیاز را در نظر داشت تا در گردونه تیم‌های مدعی فتح جام باقی بماند. ضمن اینکه جبران باخت‌های جام حذفی و بازی دور رفت برابر نفت آبادان از دیگر انگیزه‌های تراکتورسازان در این مسابقه بود.

بازی زیر بارش خفیف باران آغاز شد؛ اولین فرصت گلزنی نصیب تیم نفت آبادان شد و پس از آن نوبت به قرمزپوشان تراکتورسازی رسید تا ضمن فشار به خط دفاعی تیم میهمان چند فرصت گلزنی را خلق کنند. آنتونی استوکس پس از اینکه دو فرصت مسلم گلزنی را از دست داد، در نقش گل‌ساز ظاهر شد و در دقیقه 42 گل اول تراکتورسازی را پایه‌گذاری کرد تا ساسان انصاری قفل دروازه صنعت نفت را باز کند و این نیمه با یک گل به سود تبریزی‌ها به پایان برسد.

 در نیمه دوم، تراکتورسازی برای زدن گل بعدی دست به حمله می‌زد و بازیکنان صنعت نفت هم با حضور در زمین تیم تبریزی به دنبال زدن گل مساوی و کسب امتیاز بودند. آنتونی استوکس و اشکان دژاکه دو موقعیت گلزنی تراکتورسازی در 45 دقیقه دوم را خلق کردند که استوکس در مصاف تک‌به‌تک با شهاب گردان ناکام شد و شوت دژاگه به بیرون رفت. یاران صنعت نفت نیز دوبار توسط ماکومبا کانجی دروازه تراکتورسازی را هدف قرار دادند که این ضربات ثمری نداشت و بازی با تک گل نیمه اول ساسانانصاری به سود قرمزپوشان تبریزی تمام شد.

تراکتورسازی با این پیروزی 49 امتیازی شد و نفت آبادان 21 امتیازی در رده سیزدهم جدول ماند.

دقایق حساس:

 دقیقه 14 – مهمترین خطر این دیدار در همین دقیقه روی دروازه صنعت نفت ایجاد شد اما استوکس در موقعیتی تک به تک، نتوانست دروازه گردان را باز کند و ضربه او با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

 دقیقه 19 – موقعیت خوب دیگری در این دقیقه نصیب تراکتوری ها شد اما این شوت محکم دژاگه از زاویه بسته راهی به دروازه حریف نیافت.
 
دقیقه 25 – آنتونی استوکس که دقایقی پیش یک موقعیت خوب را از دست داده بود در این لحظه نیز با شوتی سنگین قصد باز کردن دروازه صنعت را داشت اما شهاب گردان با جاگیری مناسب توانست این شوت سنگین را دفع کند.

 دقیقه 33 - یک موقعیت دیگر می توانست برای تراکتوری ها گل به همراه داشته باشد اما این توپ به دروازه نفتی ها نرسید تا این موقعیت هم از دست این تیم بپرد.
 
دقیقه 38 - ارسال بلند صنعت نفتی ها از روی ضربه ایستگاهی توپ را روی دروازه تراکتوری ها فرستاد اما محسن فروزان موفق شد این توپ را مهار کند.

 دقیقه 55 – شوت زیبای اشکان دژاگه چیزی نمانده بود تا دومین گل تبریزی ها را به ثمر برساند اما واکنش دیدنی گردان این فرصت را از حریف گرفت.

 دقیقه 61 – ارسال نفتی ها از روی نقطه کرنر، در محوطه جریمه پیش از آنکه خطرساز شود توسط مدافعان تراکتور دور شد.

 دقیقه 64 – یکی از فوق العاده ترین موقعیت های این دیدار با توپ ربایی انصاری آغاز شد و سپس باز هم استوکس در موقعیتی تک به تک با گردان نتوانست گلزنی کند تا گلر صنعت نفتی ها دومین موقعیت صددرصد گل را از حریف مهار کند.
 
دقیقه 67 – باز هم اشکان دژاگه توانست در موقعیتی خوب صاحب توپ شد اما ضربه این بازیکن مماس با تیرک عمودی دروازه به بیرون رفت.

 دقیقه 75 – پاس استوکس در موقعیت خوبی به شجاعی رسید . ارسال کاپیتان تراکتوری ها نیز باعث نشد تا گردان اشتباه کند و توپ را به کرنر بفرستد.

 دقیقه 79 – کرنر بلند نفتی ها در میان بازیکنان دو تیم با پرواز فروزان دفع شد.

 دقیقه 2+90 – شوت سنگین ماکومبا با اختلاف کمی از بالای دروازه تراکتوری ها به بیرون رفت.


در حاشیه

* هوای بارانی تبریز مانع از حضور هواداران تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار نشد و آن‌ها برای حمایت از تیم‌شان در این ورزشگاه حضور یافتند.
* اکبر ایمانی بازیکن نیم‌فصل نخست نفت آبادان قبل از شروع بازی به سمت نیمکت تیم سابقش رفت.
* وفا هخامنش مدافع نفت آبادان به دلیل محرومیت حق حضور در این بازی را نداشت.
* یوکیا سوگیتا بازیکن ژاپنی تیم تراکتورسازی که در دقایق پایانی دیدار قبلی تیمش برابر استقلال خوزستان مصدوم شده بود، این مسابقه را به خاطر مصدومیت از دست داد.
* سیدفاخر تهامی بازیکن آبادانی صنعت نفت که دوره خدمت سربازی را در تیم تراکتورسازی سپری کرده بود، روبروی تیم سابقش به میدان رفت.
* سیروان قربانی مدافع چپ نفت آبادان در اواسط نیمه اول دچار مصدومیت سختی شد و به وسله آمبولانس به بیمارستان انتقال یافت. رضا جبیره هم جای قربانی در ترکیب تیمش را گرفت.
* داور مسابقه به دلیل مصدومیت سیروان قربانی و توقف ایجاد شده در جریان مسابقه، در پایان نیمه اول چهار دقیقه وقت تلف شده منظور کرد.
* پائولو سرجیو در صحنه منجر به گل ساسان انصاری از اشتباه بازیکنان تیمش ناراحت بود در کنار خط طولی زمین ناراحتی خود را نشان داد.
* بلندگوی ورزشگاه یادگار تعداد تماشاگران را چهل هزار نفر اعلام کرد.

 

اشتراک گذاری:

ارسال نظر