مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی خبر داد؛

برگزاری جشن گلریزان برای آزادی محکومین مالی؛ افزایش ۲۰ درصدی آمار زندانیان

برگزاری جشن گلریزان برای آزادی محکومین مالی؛ افزایش ۲۰ درصدی آمار زندانیان
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی گفت: با ورود روزانه ۱/۵ الی ۲ نفر به زندان، سالانه بطور متوسط ۲۰ درصد افزایش زندانی داریم.
به گزارش اخبار خسروشاه، رسول تقی پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد سال گذشته ستاد دیه افزود: ۴۴۰ نفر از محکومین مالی جرائم غیر عمد در سال گذشته با بدهی ۱۲۲ میلیارد تومانی آزاد شده اند که بخش اعظمی از این مبلغ با راهنمایی ستاد دیه از طریق دادخواست اعسار به تقسیط پرداخت شده است.

او ادامه داد: ۹۱ میلیارد تومان از این مبلغ از طریق دادخواست اعسار به تقسیط، ۲۱ میلیارد تومان گذشت شکاک، نزدیک به ۱ میلیارد تومان آورده خانواده ها، ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون از طریق تسهیلات بانکی با معرفی ستاد دیه و ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نیز از طریق کمک های بلاعوض پرداخت شده است.

جشن گلریزان نقطه اوج فعالیت ستاد دیه

تقی پور اوج فعالیت های ستاد دیه را جشن گلریزان معرفی کرده و خاطر نشان کرد: اگرچه در تمام ایام سال به دنبال آزادسازی محکومین جرائم غیر عمد هستیم ولی اوج فعالیت ستاد در جمع آوری کمک های مردمی، جشن گلریزان است که ۲۹ اردیبهشت از ساعت ۲۱:۳۰ الی ۲۳:۳۰ در تالار معلم برگزار خواهد شد.

او تأکید کرد: راههای همیاری با ستاد دیه در آزادسازی محکومین جرائم غیرعمد، حضور در جشن گلریزان، دفتر ستاد دیه و یا پرداخت از طریق شماره حساب این نهاد می باشد.

۵۳۰ نفر با ۱۵۲ میلیارد تومان بدهی

مدیر ستاد دیه استان تعداد محکومین واجد شرایط برای آزادی در سال جاری را ۵۳۰ نفر عنوان کرده و افزود: ۵۳۰ نفر از محکومین جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان با بدهی ۱۵۲ میلیارد تومان چشم انتظار یاری خیرین جامعه هستند که در بین آنها ۳ محکوم زن نیز وجود دارد.

تقی پور ادامه داد: در صورتی که بتوانیم مبلغ ۷ میلیارد از طریق کمک های مردمی جذب کنیم، بقیه بدهی ها را از طریق اعسار به تقسیط و تسهیلات تأمین کرده و بخش اعظمی از این افراد آزاد خواهند شد.

او اضافه کرد: از میان محکومین آزاد شده، تنها ۲ درصد بازگشت دوباره به زندان داشته ایم که آنها هم به دلیل نبود توانایی پرداخت اقساط بوده است که با راهنمایی ستاد دادخواست تعدیل اقساط داده اند.

محکومین مالی و مهریه، درصد بالای زندانیان را تشکیل می دهند

به گزارش خبرنگار عصر، تقی پور با اشاره به آمار بالای محکومین جرائم غیر عمد خاطر نشان کرد: محکومین مالی نزدیک به ۷۰ الی ۷۵ درصد بیشترین زندانیان جرائم غیرعمد را در کشور تشکیل می دهند که پس از آن محکومین مهریه با ۲۰ درصد آمار کشور در رتبه دوم قرار دارند.

او ادامه داد: ۵ درصد محکومین جرائم غیر عمدی را نیز حوادث کارگاهی اعم از صنعتی و ساختمانی، قتل شبه عمد و تصادفات رانندگی تشکیل می دهند.

مدیر ستاد دیه استان آذربایجان شرقی کمترین میزان زندانی جرائم غیر عمد در کشور را مختص آذربایجان شرقی دانسته و تأکید کرد: در زمینه تعداد محکومین جرائم غیرعمد، در رتبه ۳۰ کشوری قرار داریم و همچنین رتبه ۱ کشوری از حیث آزادسازی محکومین مالی را کسب کرده ایم.
اشتراک گذاری:
بازدید: 1

ارسال نظر