برای بازدید از پروژه‎‎‎‎های عمرانی و افتتاح چند طرح؛

روحانی به آذربایجان‌شرقی سفر می‌کند

روحانی به آذربایجان‌شرقی سفر می‌کند
۳ خرداد ۱۳۹۸
استاندار آذربایجان‌شرقی از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به این استان خبر داد.
به گزارش اخبار خسروشاه، استاندار آذربایجان‌شرقی در سفر به بخش خاروانا از توابع شهرستان ورزقان، از روند عملیات اجرایی سد خاکی «حاجیلر چای» بازدید کرد.

محمدرضا پورمحمدی در این بازدید با توضیحات مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی و کارشناسان فنی، در جریان آخرین وضعیت اجرایی این پروژه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات اجرایی این سد، گفت: برای احداث این سد بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با احداث سد «حاجیلر چای» از هدر رفت بخش قابل توجهی از رواناب‌های منطقه که به رود ارس و نهایتا دریای خزر سرازیر می‌شد جلوگیری می‌شود، افزود: آب موجود در پشت این سد، نزدیک به ۵۰ میلیون مترمکعب است که در بخش‌های کشاورزی، شرب و صنعتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پورمحمدی ادامه داد: ۳۵ میلیون مترمکعب از آب این سد به مصارف صنعتی و معدنی، ۱۰ میلیون مترمکعب به مصارف کشاورزی و۵ میلیون مترمکعب نیز برای تامین آب شرب اختصاص خواهد یافت.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بهره‌برداری از سد «حاجیلر چای» تأثیر بسیار خوبی بر توسعه صنعت و کشاورزی منطقه و مهاجرت معکوس نیروی کار خواهد داشت، ادامه داد: این سد به‌زودی در سفر رئیس جمهور به استان، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان و فرماندار ورزقان نیز پورمحمدی را در این بازدید همراهی کردند.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر