پاسخ سردار موسی کمالی به یک شایعه؛

آیا خدمت سربازی 5 ساله و داوطلبانه می شود؟

آیا خدمت سربازی 5 ساله و داوطلبانه می شود؟
۵ خرداد ۱۳۹۸
سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به شایعه ای که اخیرا در برخی رسانه های مطرح شده و خدمت سربازی را به صورت 5 ساله و داوطلبانه عنوان کرده اند پاسخ داده است.
، سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص شایعه 5 ساله شدن خدمت سربازی گفت:

اخیرا در فضای رسانه ای و مجازی خبری در رابطه ۵ساله و داوطلبانه شدن خدمت سربازی از قول یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است.
 با بررسی صحبت های نماینده فوق ملاحظه میشود ایشان صرفا از بررسی و اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی صحبت کرده است ولی بعضی از رسانه ها با توجه به سابقه موضوع به  داوطبان شدن سربازی اشاره میکنند که در شرایط فعلی طرح چنین بحث های اصولا عاقلانه نیست .

لذا تاکید میشود در طرح فوق چیزی به عنوان داوطلبانه یا ۵ ساله شدن سربازی وجود ندارد و کلا این موضوع تکذیب میشود بلکه این طرح به دنبال راهی برای تامین منابع مالی جهت افزایش حقوق سربازان است. راههای مختلفی برای این کار وجود دارد از جمله این راهها این است که سربازان غایب تا زمانی که خودشان را جهت سربازی معرفی نکرده اند برای دریافت کلیه خدماتی که در کشور دریافت میکنند مثل گواهینامه، تعویض گواهینامه، تعویض پلاک خودرو، ثبت اموال، ثبت شرکت و ... جریمه پرداخت کنند و این پول صرف سربازان شود تا غایبین مجبور به معرفی خود شوند و این طرح عملا تشدید مجازات مشمولان غایب است. در نتیجه به جوانان تاکید میشوداصلا به این شایعات توجه نکنند.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر