واکنش فرهنگی به خبر درخواست برای عدم کاندیداتوری؛

این خبر، کذب محض است؛ نقش یکی از روسای نواحی آموزش و پرورش در شایعه‌سازی اخیر

 این خبر، کذب محض است؛ نقش یکی از روسای نواحی آموزش و پرورش در شایعه‌سازی اخیر
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
فرهنگی گفت: از منشا انتشار چنین اخباری بی‌اطلاعم اما یکی از روسای نواحی آموزش و پرورش در تبریز و یکی از عناصر دفتر نماینده اصلاح طلب در این شایعه سازی‌ها فعال هستند.
محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص خبر منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر «درخواست جمعی از اصولگرایان از آقایان سعیدی و فرهنگی برای عدم کاندیداتوری در مجلس یازدهم» اظهار داشت: چنین جلسه‌ای وجود خارجی نداشته است. در محل مجلس، با جناب آقای سعیدی و همکاران دیگر هماهنگی‌ها و نشست‌های زیاد و مکاتبات مشترک متعدد داشته‌ایم اما در چند ماه اخیر در تبریز در هیچ جلسه دو نفره‌ای شرکت نداشته ایم.

وی ادامه داد: بنابراین مطلب یاد شده از بیخ و بُن خلاف واقع است و این خبر اساس وجود نداشته است.

فرهنگی با اشاره به علت و منشا انتشار چنین اخباری تاکید داشت: این که منشا این دروغ عجیب چه کس یا کدام تشکل بوده است، اطلاع ندارم اما برخی از افراد جریان اصلاح طلب در توزیع و توسعه مطلب مذکور بسیار فعال بوده‌اند.

وی افزود: از جمله یکی از روسای نواحی آموزش و پرورش در تبریز، یکی از عناصر دفتر یکی از نمایندگان اصلاح طلب در این شایعه سازی‌ها فعال هستند.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه تخریب در سالِ منتهی به انتخابات از روش‌های نادرستی است که ظاهرا در این دوره به کار گرفته شده است، گفت: در دوره‌های گذشته سعی داشتیم که چنین فضایی وجود نداشته باشد و با عنایت پروردگار متعال تا حدود زیادی هم موفق بودیم و این دوره هم تلاش خواهیم کرد تا چنین اتفاقاتی نیفتد.

وی ادامه داد: چنان که در مجلس نیز اجازه نداده‌ایم اختلاف در سلایق سیاسی تاثیری در همکاری‌های مربوط به مسائل ملی، منطقه‌ای، استانی و حوزه انتخابیه ایجاد کند.

فرهنگی با توصیه به افراد فعال در انتخابات عنوان داشت: دوستان فعال در صحنه انتخابات بهتر است از صلاحیت‌های شخصی و کاری خود بگویند و از خبرسازی‌های غیر واقعی و روش‌های تخریبی اجتناب نمایند.

گفتنی است محمد اسماعیل سعیدی نیز مدتی پیش با تکذیب این خبر گفته بود: برای اولین‌بار این مسئله در رسانه‌ها مطرح شد و برخلاف ادعای مذکور نه جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری درخصوص انتخابات برگزار شده و نه اصولگرایان از ما چنین درخواستی کرده‌اند.

انتهای پیام/
اشتراک گذاری:

ارسال نظر