مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تبریز خبر داد؛

اجرای رسمی طرح زوج و فرد در تبریز از ۱۵ مهر

اجرای رسمی طرح زوج و فرد در تبریز از ۱۵ مهر
۹ مهر ۱۳۹۸
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اشاره به اینکه طرح زوج و فرد خودروها از دوم شهریور در تبریز آغاز شده است، گفت: این طرح به طور جدی و همراه با اعمال قانون از ۱۵ مهرماه آغاز می‌شود.
به گزارش خسروشاه نیوز، اصغر آدی‌بیگ اظهار داشت: طرح زوج و فرد خودروها از دوم شهریور طبق مصوبه شورای ترافیک استان به منظور بحث فرهنگ‌سازی و ارشادی برای شهروندان در تبریز آغاز شده است.

وی با بیان اینکه از ۱۵ مهرماه اعمال قانون در این خصوص انجام می‌گیرد، افزود: از شهروندان انتظار داریم با رعایت قوانین و اصول ترافیکی به‌گونه‌ای عمل کنند که اعمال قانونی برای آنها رخ ندهد.

آدی‌بیگ یادآور شد: در تبریز ۱۵ روز پایانی سال ۹۷ نیز طرح زوج و فرد در تبریز اجرا شد که این طرح باعث کاهش ۲۷ درصدی میزان تراکم خودرو در هسته مرکزی شهر شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در ارتباط با اختصاص زمانی برای هماهنگی و فرهنگ‌سازی شهروندان پیش از اجرای طرح، تصریح کرد: مقرر شد این طرح در آستانه بازگشایی مدارس به طور موقت از دوم شهریور آغاز شود تا مدارس نیز اگر نیازمند ساماندهی و برنامه‌ریزی برای سرویس مدارس هستند فرصت این هماهنگی را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ساعت آغاز این طرح از ۱۰ صبح خواهد بود، یادآور شد: در این بین خودروهای استیجاری اداره‌های مختلف شامل استثنا نبوده و حق عبور و مرور ندارند.

آدی‌بیگ اضافه کرد: همچنین خودروهای حمل بار، سرویس‌های حمل و نقل عمومی مثل تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها و یا سرویس‌های مدارس که دارای برچسب هستند، خودروهایی پلاک قرمز و خودروهای اضطراری مشکلی برای تردد ندارند.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر