جنگ صدرنشینی در نصف جهان؛ هتریک ناکامی پاشا یا ژنرال!

جنگ صدرنشینی در نصف جهان؛ هتریک ناکامی پاشا یا ژنرال!
۱۳ آبان ۱۳۹۸
سپاهان و تراکتور فردا در هفته دهم لیگ برتر فوتبال جنگ صدرنشنی را به میزبانی نقش جهان برگزار می‌کنند.
به گزارش خسروشاه نیوز تنور مسابقات لیگ برتر فوتبال موسوم به «جام خلیج همیشه فارس» هفته به هفته داغ و داغ‌تر می‌شود. قطار این رقابت‌ها از امروز (دوشنبه) وارد ایستگاه نهم می‌شود و طبق برنامه پس از 5 روز از این ایستگاه خارج خواهد شد.

در این هفته تقابل نمایندگان دیار آذربایجان و اصفهان جالب توجه است که ابتدا فردا سه‌شنبه سپاهان و تراکتور در نقش جهان نبرد بزرگ هفته و سپس روز جمعه ماشین‌سازی و ذوب‌آهن در تبریز جدال سبزپوشان لیگ را برگزار می‌کنند.

هتریک ناکامی!

سپاهان و تراکتور، دو غول شهرستانی فردا درحالی در مهمترین بازی هفته به دیدار یکدیگر می‌روند که هر دو تیم با وجود شروع مقتدرانه خود در دو هفته گذشته از کسب پیروزی بازمانده و روی ریل ناکامی قرار گرفته‌اند.

شرایط برای شاگردان مصطفی دنیزلی به مراتب بدتر است چراکه در دو دیدار قبلی نتوانستند هیچ امتیازی به کارنامه خود بیافزایند و باخت خانگی 4 بر 2 برابر استقلال، جایگاه این تیم و سرمربی ترک‌تبارش را در خطر قرار داده است.

در سوی دیگر، شاگردان امیر قلعه‌نویی هم دستکمی از حریف نداشته و در دو بازی اخیر دست‌شان از پیروزی کوتاه ماند، با این تفاوت که طلایی‌پوشان در مصاف با تیم‌های سایپا و پارس جنوبی به حداقل امتیاز بسنده کردند.

با هر نتیجه‌ای که در مصاف دو تیم رقم بخورد یکی از طرفین مجبور به پذیرش هت‌تریک ناکامی خواهد بود، سپاهان با تساوی یا شکست و تراکتور با شکست به این دلیل که تقسیم امتیاز برای ‌این تیم نتیجه بدی نخواهد بود.


جنگ صدرنشینی در نصف جهان

سپاهان به همراه نفت مسجدسلیمان تا به اینجای مسابقات شکست‌ناپذیر بوده و طلایی‌پوشان اصفهانی در بازی فردا به دنبال تداوم این روند هستند. البته آن‌ها می‌کوشند تا با کسب 3 امتیاز حاشیه امن خوبی را برای خود در جدول بوجود بیاورند.

تراکتوری‌ها نیز که به دنبال جبران باخت‌های پیاپی‌‌شان راهی اصفهان می‌شوند، امیدوارند تا با پیروزی در این بازی خارج از خانه خود را از وضعیت بحرانی خارج کرده و اولین باخت فصل را به حریف تحمیل نمایند.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، هم‌اکنون سپاهانی‌ها با 19 امتیاز در صدر قرار دارند و تراکتوری‌ها با 17 امتیاز نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده این تیم به حساب می‌آیند.

با این تفاسیر، بازی دو تیم جنگ صدرنشینی خواهد بود و باید دید که آیا در پایان این دیدار حساس آسمان لیگ همچنان طلایی خواهد ماند و یا این تیم دنیزلی خواهد بود که آن را به رنگ سرخ تغییر می‌دهد؟

مصاف خواهرخوانده‌ها

در لیگ دوازدهم بود که دو باشگاه تراکتور و سپاهان قرارداد خواهرخواندگی امضاء کردند که انعقاد این پیوند، بازی دو تیم را با تمام حساسیت‌های خود از هرگونه حواشی و جنجال سکوها بیمه کرده است.

در طی سالیان گذشته، هواداران دو تیم همواره با تعارف گل و شیرینی به استقبال یکدیگر رفته و در بازی‌های بین آن‌ها، شعار «تراکتور، سپاهان؛ دو قهرمان ایران» در هر دو ورزشگاه تبریز و اصفهان طنین‌انداز شده است.


البته این تفاهم در بین دو باشگاه آنچنان نتوانسته سازش ایجاد کند از جمله در ماجرای تلاش برای جذب حاج‌صفی که استخدام این بازیکن توسط تراکتور به مذاق سپاهانی‌ها خوش نیامده و بیانیه‌هایی را علیه یکدیگر منتشر کردند.

هرچند با معاوضه ساسان انصاری و محمدرضا مهدی‌زاده در بازار نقل و انتقالات زمستانی فصل گذشته این کشمکش فروکش کرد و حالا بازی دو تیم تحت تاثیر و بازهم با عنوان جدال خواهرخوانده‌ها برگزار خواهد شد.

سپاهانی‌های تراکتور، تراکتوری‌های سپاهان

این عنوان خبری است که یکی از خبرگزاری‌های کشور درباره مصاف سپاهان و تراکتور به کار برده است. اشاره این خبر به حضور پرشمار بازیکنان سابق دو تیم در ترکیب تیم مقابل است که قطعا بر جذابیت این بازی خواهد افزود.

در تیم سپاهان، مهدی کیانی، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، محمدرضا مهدی‌زاده، علیرضا نقی‌زاده و حتی سجاد شهباززاده که مهر قراردادش با تراکتور خشک نشده از این تیم جدا شد، مهره‌هایی هستند که سابقه حضور در تیم رقیب را دارند.

احسان حاج‌صفی، ساسان انصاری و رضا اسدی نیز بازیکنانی هستند که روزگاری پیراهن طلایی‌پوشان را بر تن داشتند و حالا در خدمت تیم محبوب پرشورها بوده و فردا برابر یاران پیشین خود به میدان خواهند رفت.

در این میان، حاج‌صفی که از محصولات و اساطیر باشگاه سپاهان است مهمترین سوژه بازی فردا خواهد بود. در همین راستا، شنیده می‌شود اصفهانی‌ها قصد دارند به پاس خدمات کاپیتان سابق خود از او تجلیل کنند.

سنگرهایی با حافظان ملی‌پوش

بدون تردید یکی از تقابل‌های دیدنی بازی فردا رویارویی پیام نیازمند و محمدرشید مظاهری سنگربانان ملی‌پوش دو تیم است، جایی که از شروع فصل رقابت سختی میان آن‌ها برای رکوردشکنی در جریان بود که به برتری یار سپاهان ختم شد.

ابتدا در دیدار تراکتور با پارس جنوبی تصور شد که مظاهری موفق به شکستن رکورد سید حسین حسینی شده است اما بعد از بازی معلوم گردید که آمار منتشره در این خصوص اشتباه بوده و نیازمند در آستانه این رکوردشکنی قرار دارد.


درنهایت، این گلر ملی‌پوش سپاهان بود که با بسته نگه داشتن دروازه خود در بازی مقابل سایپا موفق شد از رکورد همتای خود در استقلال عبور کرده و حدنصاف جدیدی را در تاریخ مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران به نام خود ثبت کرد.

البته اشتباهات داوری نیازمند را در شکستن این رکورد یاری کرده و در ادامه از تداوم آن نیز ناکام گذاشت با این توضیح که قبل از رکوردشکنی یک بار دروازه او به سلامت باز شد  و سپس در هفته گذشته با یک پنالتی نادرست رکورد او شکست.

خاطرات بد تراکتور از نقش جهان

تراکتوری‌ها از زمان بازگشایی مجدد ورزشگاه مدرن نقش جهان اصفهان سه بار در این ورزشگاه برابر سپاهان صف‌آرایی کرده‌اند که در هیچ کدام از این دیدارها موفق به شکست حریف نشده‌ و دستاورد آن‌ها تنها یک امتیاز بوده است.

این تیم در لیگ شانزدهم با هدایت امیر قلعه‌نویی با 2 گل شکست خورد، در لیگ هفدهم با یحیی گل‌محمدی باخت 3 بر صفر را تجربه کرد و در فصل گذشته با جان توشاک و شلیک دقایق پایانی دانیال اسماعیلی‌فر به تساوی 2 بر 2 رضایت داد.

در مجموع دیدارهای دو تیم در لیگ برتر نیز کفه ترازو به سمت تیم اصفهانی سنگینی می‌کند و در 22 تقابل قبلی، سهم سپاهان 10 پیروزی و سهم تراکتور 6 پیروزی بوده و 6 بازی دو تیم به تقسیم امتیاز انجامیده است.

آخرین بازی این دو تیم در لیگ برتر فصل گذشته در تبریز برگزار شد که تراکتور موفق شد با گل‌های مهدی مهدی‌پور از روی ضربه ایستگاهی و آنتونی استوکس از روی نقطه پنالتی با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی دست یابد.

منبع: آناج
اشتراک گذاری:

ارسال نظر