رئیس دادگستری استان خبر داد؛

دستگیری ۶۰ دلال در دادگستری آذربایجان‌شرقی

دستگیری ۶۰ دلال در دادگستری آذربایجان‌شرقی
۱۵ آبان ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: نزدیک به ۶۰ نفر به خاطر کارچاق‌کنی، دلالی، واسطه و سودجویی از افراد دستگیر شده است.
به گزارش خسروشاه نیوز، موسی خلیل‌اللهی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود دلال‌ها و واسطه‌ها برای پیشرفت روند کاری قضائی و تاکید رئیس قوه قضائیه بر حذف چنین افرادی اظهار کرد: بنده شخصا هر روز ارباب رجوع می‌بینم و حتی گاها جلسات را به بعد از ظهر موکول کرده تا بتوانم حداقل ۳۰ نفر ارباب رجوع را ببینم و حتی دیروز ساعت ۴ بعد از ظهر ارباب رجوع داشت و این روحیه شخصی من است و طبق دستور رئیس قوه قضائیه در اتاق من همیشه روی ارباب رجوع باز است و امکان ندارد که بنده یک تا دو ساعت را به ارباب اختصاص ندهم.

رئیس کل دادگستری استان افزود: طبق روال هر هفته در روزهای سه‌شنبه هر هفته با تمام اعضای شورای معاونان و رئیس دادگستری اتاق ملاقات داریم و به درخواست‌های بیش از ۱۲۰ نفر از نزدیک رسیدگی می‌شود.

وی بیان کرد: حضور در مساجد بدون تشریفات نیز جزو رویه هفته‌ای یکبار است و تلاش می‌شود تا بعد از حضور در یکی از مساجد تبریز بلافاصله و بدون سخنرانی دیدار مردمی آغاز کنم و گاها تا پاسی از شب این ملاقات‌ها ادامه دارد و البته اکثراً در مناطق کم برخوردار حضور داریم زیرا به قول رئیس قوه قضائیه این افراد زبان حقوق ندارد و بیشتر نیاز به حضور ما دارند.

خلیل‌اللهی گفت: حضور در محلات آناخاتون و باغ معروف از این برنامه‌های مردمی است و تلاش می‌شود تا مشکلات آنها رفع و رجوع شود.

وی ادامه داد: علاوه بر بنده، درب دادستان تبریز نیز همیشه به دیوار چسبیده است و الحمدالله در تبریز اتفاق افتاده و مردم به راحتی می‌توانند با مسوولان قضائی بدون هیچ واسطه‌ و سفارشی ارتباط داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان ابراز کرد: به مردم عزیز توصیه می‌کنم که حرف‌هایی از قبیل اینکه آشنا داریم تا قاضی را ببینید و یا حرف‌های داشتن آشنا و سفارش کردن در دادگستری، کلاهبرداری است و مردم باور نکنند، از رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی طلب کمک داریم.

وی اضافه کرد: برخی از مردم زود باور هستند و فریب افراد سودجو را می‌خورند و بنده به عنوان فردی که ۲۵ سال پرونده قضائی مهم را را انجام داده‌ام با صراحت اعلام می‌کنم که حرف‌های این افراد دروغ بوده و از صداقت مردم سوءاستفاده می‌کنند.

خلیل‌اللهی با اشاره بر اینکه دقیق یادم نیست ولی نزدیک به ۶۰ نفر به خاطر همین کارچاق‌کنی، دلالی، واسطه و سودجویی از افراد دستگیر شده است، گفت: دو نفر را بنده به خوبی در ذهن دارم که الان در زندان تبریز هستند که به خاطر عوام‌فریبی دستگیر شده‌اند.

وی متذکر شد: قبول داریم مردم مشکل دارند ولی راه‌حل مراجعه را نمی‌دانند و این ندانستن باعث سوءاستفاده‌کنندگان شده و این افراد زودباور را شکار می‌کنند در حالیکه وقتی من به عنوان رئیس کل دادگستری و همکارانم راه‌های مراجعه را سهل کرده‌ایم، چه نیازی به سفارش و تاکید و تلفن از دیگران است؟
اشتراک گذاری:

ارسال نظر