استاندار آذربایجان‌شرقی:

مسئولان برای کاهش بروکراسی اداری تلاش کنند

مسئولان برای کاهش بروکراسی اداری تلاش کنند
۱۳ دی ۱۳۹۸
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید به وقت مردم ارزش داد، گفت: همه مسئولان برای کاهش بروکراسی اداری در دستگاه‌های اجرایی اهتمام جدی داشته باشند.
به گزارش خسروشاه نیوز، محمدرضا پورمحمدی در دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان، با قدردانی از تلاش مسئولان در راستای تحول و سلامت اداری، گفت: گزارش‌هایی که در این جلسه ارائه شد، مایه دلگرمی است؛ هرچند که نباید به این میزان، بسنده کرد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کرد.
 
وی با تاکید بر این‌که سلامت اداری باید به یک گفتمان تبدیل شود، گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی، گزارش عملکرد خود در حوزه سلامت و تحول اداری و توسعه دولت الکترونیک را به استانداری اعلام کنند.
 
وی بر تلاش مسئولان برای کاهش بروکراسی زاید و وقت‌گیر اداری تاکید کرد و گفت: وقت مردم بسیار باارزش است و نباید با هیچ بهانه‌ای از جمله قانون‌تراشی و اقدامات غیرضروری، رسیدگی به خواسته‌های مردم به تاخیر بیافتد.
 
پورمحمدی خاطرنشان کرد: در گذشته بررسی یک پرونده در کمیسیون ماده ۵، ماه‌ها طول می‌کشید، ولی ما این فرآیندها را اصلاح کرده‌ایم و انتظار داریم تمام دستگاه‌های اجرایی نیز برای کاهش بروکراسی اداری تلاش کنند.
 
استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه شاخص اعتماد عمومی به دستگاه‌های دولتی در استان پایین است، گفت: همه مدیران باید با اتخاذ سیاست‌های عملیاتی مناسب، برای افزایش رضایت‌مندی و بازگرداندن اعتماد عمومی تلاش کنند.
 
در این جلسه موضوعاتی نظیر توسعه دولت الکترونیک، آموزش حقوق شهروندی برای اقشار مختلف مردم، شفافیت و تحول اداری برای جلوگیری از رانت و فساد در دستگاه های دولتی و اطلاع‌رسانی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مورد بحث قرار گرفت.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر