14 فوتی و 146 مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی

14 فوتی و 146 مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی
۲۰ اسفند ۱۳۹۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۱۴۶ نفر و تعداد فوت‌شدگان به ۱۴ نفر رسید.

به گزارش خسروشاه نیوز ، محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امشب در گفت‌و‌گوی خبری زنده تلویزیونی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۶ نفر هم مثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان به ۱۴۶ نفر رسید.

وی با بیان اینکه تعداد فوت‌شدگان در استان در اثر کرونا به ۱۴ نفر رسیده است، گفت: ۵۴ نفر نیز تاکنون به بهبودی کامل رسیده و در خانه‌های خود تحت مراقبت هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه گمان نکنید که کرونا به راحتی کنترل می‌شود، گفت: بلکه ۶۰ درصد تمام امکانات علوم پزشکی و استان در رابطه با کرونا هزینه می‌شود.

صومی متذکر شد: کنترل ویروس کرونا هزینه سنگی بر نظام سلامت گذاشته است در حالی که بررسی‌ها نشان داده است که ۱۰ درصد مبتلایان از طریق ارتباط خانوادگی مبتلا شده‌اند و ۹۰ درصد از طریق ارتباط بیرون از خانه جمله حضور در بازار و تجمعات بوده است.

رئیس علوم پزشکی تبریز متذکر شد: تمام تلاش ما بر مقابله با تشدید ویروس است، از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

اشتراک گذاری:

ارسال نظر