اخبار خسروشاه گزارش می دهد؛

انتقال پلیس راه تبریز- آذرشهر؛ چالش ها و فرصت ها

انتقال پلیس راه تبریز- آذرشهر؛ چالش ها و فرصت ها
۱۰ بهمن ۱۳۹۷
انتقال پلیس راه تبریز آذرشهر سالهاست که مسئولین وعده آن را می دهند. اما همچنان این وعده ها بر زمین مانده است!
اخبار خسروشاه - سعید خسروشاهی: چهار سال قبل همین روزها بود که دکتر جبارزاده استاندار وقت در سفری که به خسروشاه انجام داده بود وعده انتقال پلیس راه تبریز- آذرشهر از محدوده خسروشاه را داد.
وعده ای که قبل ترها هم مسئولین داده بودند. اما با گذشت چندین سال، حتی سیگنال های امیدوار کننده هم در این خصوص دریافت نمی شود.
اگر بخواهیم به چالش ها و فرصت های وجود و یا عدم وجود پلیس راه نگاه کنیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 
عدم وجود خطوط تاکسیرانی و اتوبوس رانی و به عبارتی خطوط حمل و نقل عمومی مسافر به طورسیستماتیک
با انتقال پلیس راه تنوع حمل و نقل بار و مسافر افزایش یافته و دسترسی به سهولت انجام می گیرد
 
عدم توسعه جغرافیایی خسروشاه
محدوده خسروشاه از ورودی روستای شیخ حسن شروع شده و تا انتهای پادگان شهید قاضی ادامه می یابد. در حالیکه پلیس راه به عنوان مانعی هرچند ظاهری در طول این محدوده قرار گرفته است. با انتقال پلیس راه این مانع برچیده شده و در دورنمای تقسیمات کشوری و توسعه بخش خسروشاه مثمر ثمر خواهد بود.
 
جذب سرمایه گذار
از آنجایی که خسروشاه در منطقه ای صنعتی و دشت تبریز واقع شده است با انتقال پلیس راه جذب سرمایه گذار دربخش ساختمان، صنعت، زمین و... هموارتر خواهد بود.
 
نهایتا با انتقال پلیس راه امکان ساخت یک مرکز تجاری-سیاحتی مجهز آنهم در جاده ترانزیتی که دو نقطه مهم کشور را بهم وصل میکند میسر خواهد بود. این امر به نوبه خود می تواند در جذب سرمایه گذار و ایجاد بستری برای تولید اشتغال بومی گام بردارد.

گفتنی است جباریلر رئیس شورای اسلامی خسروشاه و نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان تبریز پیشتر از پیگیری این موضوع در شورای شهرستان خبر داده بود.
اشتراک گذاری:
بازدید: 96

ارسال نظر