نماینده مردم تبریز مطرح کرد:

تشکیل صف‌های طولانی گوشت ناشی از سوءمدیریت مسئولان است

تشکیل صف‌های طولانی گوشت ناشی از سوءمدیریت مسئولان است
۱۴ بهمن ۱۳۹۷
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بابیان اینکه دولت در اقتصاد کشور دخالت می‌کند و نتیجه آن تورم و گرانی است، گفت: تشکیل صف‌های طولانی برای خرید گوشت ناشی از سوءمدیریت مسئولان است.
به گزارش اخبار خسروشاه، احمد علیرضا بیگی شامگاه شنبه در جمع مردم شهر سهند با اشاره به اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی دیانت و اسلامیت برای ملت ایران به ارمغان آورده است، اظهار داشت: نظام اسلامی بر پایه عدالت تشکیل یافته و عدالت در جامعه از ثمرات انقلاب اسلامی است.
 
وی افزود: انقلاب اسلامی به ملت ایران هویت بخشید و باعث دیده‌شدن مردم ما شده است و ملت ما نشان دادند که بودند و همچنان اثرگذار هستند و خود برای اداره کشور حاکم بر می‌گزینند و انقلاب اسلامی توانست ملت ایران را در منطقه و دنیا برجسته کند به طوری که ایرانیان در رویارویی با شیطان بزرگ به تعبیر امام راحل زبان زد خاص و عام هستند.
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: شاید در گذشته ایستادن در مقابل زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها جسارت و جرات می‌خواست ولی ملت ایران در طول چهل‌سال گذشته ثابت کردند که زیر بار ظلم شیطان بزرگ نمی‌روند و ملت برای ملت‌های ضعیف دنیا که به دنبال بهانه‌ای جهت انتقام از آمریکا بودند الگو شد.
 
بیگی با ذکر اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلابی پیرو خط امام در زمان انقلاب و انتشار اسناد جاسوسی آمریکایی‌ها از ملت ایران دومین انقلاب در کشور بود، گفت: سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان همواره ملت ایران را به عنوان مردمی آگاه و هوشیار در منطقه می‌ستاید و تاکید می‌کند هرگاه انقلاب اسلامی در خطر باشد مردم ایران شجاعانه از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.
 
وی در ادامه سخنان خود بر لزوم حفظ هوشیاری در مقابل توطئه‌ها و حیله‌های آمریکایی‌ها به جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی و گمراهی انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: زمان آن نیست که در برابر حیله‌های گمراه‌کننده آمریکایی‌ها اعتماد کنیم، در طول ۴۰ سال آمریکا کم علیه ملت و نظام اسلامی اقدامات خصمانه انجام نداده است.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۸ پیش از ایرادات مقام معظم رهبری، بدون در نظر گرفتن شرایط تحریمی آمریکا و در حالت خوش‌بینانه تدوین شده بود، ابراز داشت: با وجود سفارش رهبری که باید لایحه بودجه ۹۸ منطبق با شرایط تحریمی و متناسب با شرایط فعلی باشد ولی آنطور که باید و شاید در لایحه بودجه سال ۹۸ به تمامی سفارشات مقام معظم رهبری عمل نکرده‌اند.
 
بیگی تصریح کرد: در شرایطی که مردم از نظر معیشتی و افزایش سرسام‌آور قیمت کالا، دولت ۲۲ میلیارد دلار از منابع ارزی کشور را در بین افرادی که فقط به دنبال منافع شخصی خود با واردات کالاهای غیرضروری بودند توزیع کرد البته این کالاها بهتر از خوراک سگ و گربه بود و از این بدتر که تولیدکنندگان داخلی از عدم تامین مواد اولیه نگرانی داشتند عده‌ای خاک به کشور وارد می‌کردند.
 
وی بیان داشت: آقایان مسئول پشت تربیون از عظمت و اقتدار ملت و نظام اسلامی می‌گویند ولی مردم را در صف‌های توزیع گوشت منجمد نگه می‌دارند تا شاید برای‌شان ۲ کیلو گوشت بدهند و این مسائل ناشی از سوء تدبیر و مدیریت مسئولان است در حالی که ملت ما آن‌قدر فقیر نیستند اما تمامی ثروت و دارای‎شان را در اختیار مسئولان گذاشتند تا شاید فرزندانشان ذلت احساس نکنند.
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید بر اینکه دولتی‌ها برای فردی ارز پرداختند تا با واردات نیازهای کشور را تامین شود اما نتیجه آن خرید ماشین‌سازی تبریز بود، گفت: به دو جوان سی‌ساله که شرکت هفت‌تپه را خریداری کرده بودند دولت بیش از یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار ارز به قیمت دولتی داد و آن افراد در جواب کارگران هفت‌تپه که حقوق نگرفته بودند به جان سگش قسم می‌خورد که پول ندارد، پس این پول‌های کشور کجا رفت؟.
 
بیگی اضافه کرد: رئیس‌جمهور کشورمان وقتی در جمع وزیر و معاونین وزارت ارتباطات از فیلترینگ و حجاب سخن می‌گفت آیا نمی‌دانست دغدغه کنونی ملت ایران فیلترینگ یا حجاب نیست؟ این در حالی است که مردم از نظر معیشتی و اقتصادی مشکلات زیادی دارند و فیلترینگ و حجاب نمی‌تواند معیشت مردم را تامین کند.
 
وی خاطرنشان کرد: دولت می‌گوید ۱۴ میلیارد دلار از منابع ارزی برای تامین کالاهای اساسی مردم کنار گذاشته‌اند یعنی باید این ارز را برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم و مواد اولیه تخصیص دهند ولی اگر تمامی آن را خرج کنند شک داریم که ۳۰ درصد این منابع در اختیار مردم قرار گیرد.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دولت در اقتصاد کشور دخالت می‌کند و نتیجه آن تورم و گرانی است، گفت: دولت وقتی در خودروسازی دخالت می‌کند پراید می‌شود ۴۰ میلیون تومان، هر کسی بنده می‌شناسد می‌داند که من منتقد عملکرد دولت هستم و مسئله بنده با دولتی‌ها در این است که منابع کشور باید با عدالت در بین مردم توزیع شود چراکه مردم بهتر از مسئولی می‌تواند اقتصاد را مدیریت کند.
 
بیگی تاکید کرد: بنده یکی از مخالفان لوایح FATF هستم و علاقه‌مندم تا طرح شفافیت آراء نمایندگان تصویب شود ولی آنهایی که موافق FATF و مخالف تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان نمی‌توانند شفاف سخن بگویند و نمایندگان مجلس در این جریانات منافع کشور و مردم را در نظر نمی‌گیرند.
 
وی، مسکن مهر را یکی از طرح‌های عدالت‌محور و نماد عدالت‌خواهی دولت نهم و دهم دانست و گفت: قشر کم‌درآمد که عمدتاً توان تامین مسکن را نداشتند در پروژه مسکن مهر صاحب خانه شدند ولی این طرح به ذائقه برخی‌ها خوش نیامد و چون نمی‌خواهند مردم طعم شیرین مسکن مهر بچشند در طرح مسکن مهر کارشکنی می‌کنند.
اشتراک گذاری:

ارسال نظر